Aktuality

Luková 16.3.2013 - Jak to bylo, jak to je, aneb byznys stranou,

tohle je punk...

Kdo chce zažít ortodoxní punkovou veselici, jistě by neměl tento festival v příštím roce vynechat. Kdo byl letos, jistě ví, o čem je řeč.

původně jsme měli festival otvírat, ale pak se řízením osudu hrací čas změnil na 22:30 a tak jsme ještě před vystoupením stihli krátkou zkoušku. O tom, že absolvovat tento festival od začátku je úkol náročný jsme se přesvědčili hned po příjezdu na místo. Čas: 20:30. Účastníci mají za sebou osmihodinovou smažbu kapel, který u nás punk zakládali a kapel ze současné scény. Dalších 5 hodin měli ještě před sebou. Faktem je že po našem vystoupení to tam vypadalo trochu jako po bitvě (spousta padlých), ale odpočinek byl zřejmě nezbytný. Atmosféru koncertu těžko popisovat, snad jen v krátkosti zmíním profesionální přístup zvukaře Aleše, který tuhle akci pojal i díky světelným rampám velkoryse a přispěl tak k tomu, že Pjos ze sebe vydal to co umí, tedy vše. Doufáme, že se přenos energie vydařil a máte z koncertu stejně dobrý pocit jako my.

Snad nejvíc oceňuju na tomto festivale jeho smysl, myšlenku a způsob provedení. Kdo zná Koubu a jeho tým, pak nepochybuje o tom, že to tak prostě je.

Smysl: podpora české punkové scény

Myšlenka: Old school vs. současná scéna

Způsob provedení: práce dorobrovolníků, kteří to dělaj pro punk jako takový a ne pro prachy

Přejeme Koubovy a všem co tento fesťák pořádají, spoustu dalších, vydařených ročníků.

Werglůw Pjos
(c) 2012 - 2021, B.A.D., LTS-Computer