Aktuality

Víkend nabitý 3-mi koncerty odstartovala akce pořádaná kapelou  Peach-u.s., která proběhla v pátek v lesích Kuniček. O tom, že jsme na konci světa nás informovala značka slepé ulice při vjezdu do obce. Při vystupování jsem si všiml, že ze křoví na nás zírá 6 párů liščích očí, čekajících na slabší kusy. Lájoše jsme vzali mezi sebe a tak se mu nic nestalo. Ačkoliv benefiční akce jehož výtěžek měl být věnován některé z neziskovek, které poskytují právní ochranu nemajetným, nabízel 8 kapel za prachmizerný kilo, sešlo se tu lidí pomálu. Až posily domorodců sál zaplnily. Obzvláště jeden fanoušek Kabátů mi utkvěl v paměti a jeden traktorista, který se zřejmě vracel z jarní orby. Abych nezapomněl, musím pochválit sbor dobrovolných hasičů, kteří se ujali obsluhy baru. Ke svému barmanskému umění přidali pár humorných gagů, takže byla radost, si k nim chodit pro pivo.

Kapelu Werglův pjos, zachvátila epidemie sklerózy. Do Kuniček jsme se museli vracet pro jeden nožní přepínač kanálů, a ve Chvalči jsme zjistili, že tam zůstal i efektový procesor. Obvzláště v druhém případě nelze svalovat vinu na alkoholismus.

Chvaleč opět nezklamala. Letošní první open-air akce pořádaná kapelou Benjaming´s Clan, nabídla program složený ze směsy Punku, rock´n´rollu, bluesu, reggae, hardcoru a dalších blíže nespecifikovaných žánrů. Na své si tedy opravdu musel přijít každý. Deštivé počasí vyřešili pořadatelé krytým stáním pro diváky a pro milovníky Woodstocku byla připravena lahůdka v podobě rozbahněného pogoviště. Akce vybavená špičkový zvukem, skvělou atmosférou a skvělou pořadatelskou službou, patří mezi akce pjosům nejbližší, tradiční a legendární. Olinovi a kapele přejeme, aby ten letošek ustáli, protože bojovat s nepřízní počasí je úkol nadlidský. Abych nezapomněl, potkali jsme tu Lájošovo stáří a Majklovu zralost. Posuďte sami.

Bohužel jsme se tu nemohli zdržet déle, protože nás čekal přesun do obce Orel na svatbu Lukáše a Bětky. Potkali se na Punk - Rebel Poděčely před dvěma lety, koupili si cédo Pia Fraus a od té doby se mají rádi. Ona houslistka, on bubeník, prostě láska, kterou se rozhodli stvrdit svatbou, jak jinak, než rockovou. Jak řekl Aleš během vystoupení: „Lukáši a Bětko, přejeme Vám všechno nejlepší a doufáme, že Vám to vydrží alespoň do naší smrti…“ Děkujeme za pozvání a brzy nashledanou.

Werglůw Pjos
(c) 2012 - 2021, B.A.D., LTS-Computer